Jakie możliwości gwarantuje medycyna estetyczna? Jakim zabiegom warto się poddać?

Zabieg
Medycyna estetyczna cieszy się w naszym kraju coraz bardziej zauważalnym zainteresowaniem i rosnącą popularnością. Dzięki dostępnym zabiegom mamy szansę usunięcia wielu kompleksów, problemów, schorzeń.

Zabieg
Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine

O różnorodnych zabiegach z dziedziny medycyny estetycznej można śmiało poczytać w Internecie. Wystarczy wykorzystać sformułowania typu „korekta nosa poznań”, „zabiegi antycellulitowe” czy „leczenie nadpotliwości poznań”. Jednym ze schorzeń, z którym wiele osób się zmaga, jest zbyt duża potliwość. Po wpisaniu w wyszukiwarkę, na przykład, takich haseł jak: „leczenie nadpotliwości Poznań”, „leczenie nadpotliwości w Warszawie” mamy szansę przekonania się, jak dużo klinik wykonuje zabiegi w tym zakresie. Wskazany problem nie jest trudno zdiagnozować. Okazuje się, że wystarczy dokładny wywiad lekarski, by ustalić, czy określona osoba cierpi na nadpotliwość. Wśród jej przyczyn wskazuje się te fizjologiczne, przykładowo gorący klimat, emocje, stres, wysiłek fizyczny, a także objawowe, przykładowo problemy na tle hormonalnym, choroby neurologiczne czy menopauza.

Często wykonywanym zabiegiem jest także liposukcja, inaczej pozbycie się tłuszczu z miejsc problematycznych. Ponadto kobiety stawiają na różnorodne zabiegi antycellulitowe. Wśród nich warto wskazać mezoterapię, endermologię, drenaż limfatyczny, karboksyterapię czy ręczny masaż. Osoby, które cierpią na obwisłą skórę na szyi, mogą postawić na lifting szyi. Przeglądając wyniki w wyszukiwarce dla frazy „korekta nosa Poznań” możemy przeczytać, że ten zabieg wykonywany jest u pacjentów, których kształt nosa nie współgra z resztą twarzy. Chodzi szczególnie o nosy garbate, krzywe, bardzo szerokie. Zabieg trwa od półtorej do dwóch godzin.

Zaintrygował Cię ten wpis? Pragniesz kolejne? Wobec tego jesteśmy tu – trzeba wejść w poniższy link i czytać następne wątki.

Możliwe odczucia bólowe, dyskomfort mijają po około dziesięciu dniach. Nos jest ostatecznie zagojony po upływie roku od momentu zabiegu. W wyniku korekcji nosa, w zależności od problemu, można uzyskać skrócenie, zmniejszenie czy wyprostowanie nosa.