Masaż sportowy – dla kogo i na czym polega

masaż
Masaż sportowy kierowany jest do osób, jakie regularnie praktykują sporty. W swoich technikach zbliżony do masażu klasycznego, ale wykonywany jest o wiele bardziej żwawo i z większą mocą. Pomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje konsekwencje przetrenowania, rozgrzewa a także rozluźnia muskuły oraz zapobiega zakwasom po treningach.

wygląd - portret
Autor: Zenspa1
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chodzi o masaż sportowy Wrocław, Gdańsk i Poznań to ośrodki gdzie bez problemu znajdziemy dobrego fizjoterapeutę. Masaż sportowy jest odmianą leczenia zdolną do korygowania wielu problemów – jest w najwyższym stopniu efektywną terapią oswobadzającą od naprężeń mięśniowych a także przywracającą stabilność układu mięśniowo-szkieletowego. Aby masaż sportowy był skuteczny, dobrze jest zrealizować maksymalnie 20 zabiegów, po jakich stosuje się 14-dniową przerwę, ze względu na przejawy przyzwyczajenia mięśni do impulsów mechanicznych. Zamierzeniem masażu jest zapobieganie symptomom patologicznym, jakie mogą zaistnieć na skutek długich przeciążeń muskułów oraz stawów. Masaż sportowy może spełniać następujące role: grzejącą (przygotowanie do treningu), regenerującą (przyśpieszenie powrotu układu po ogromnym wysiłku), zdrowotną (wspomaganie leczenia urazów).

Masaż sportowy rozdzielamy na cztery podstawowe fazy: Masaż treningowy. Stosuje się go w czasie całego ciągu startowego.

Jeśli poszukujesz czegoś wyjątkowo porywającego na podnoszony w tym miejscu temat, to kliknij oraz sprawdź tekst (http://www.titaniumdental.pl/licowki/) wspomnianego materiału!

Zamysłem przeprowadzania masażu ćwiczebnego jest podniesienie zdolności sportsmena do pracy, podniesienie możliwości czynnościowych jego organizmu. Stosowane techniki to silne rozcieranie a także gniecenie. Głębia masażu, moc jak też czas trwania zależą od osobistych cech i właściwości zawodnika, jak również od praktykowanej dyscypliny. Masujemy tylko te grupy mięśni, które najbardziej pracują w czasie treningu. Ostatni masaż treningowy musimy przeprowadzić na dwa dni przed znaczącymi zawodami. Ostatnie masaże powinny być trochę dłuższe i energiczniejsze, z wyjątkowym uwzględnieniem grup mięśniowych, jakie w trakcie walki sportowej przyjmą na siebie największe obciążenia. Jeśli ciekawi Cię masaż sportowy a mieszkasz we Wrocławiu, starczy że napiszesz w przeglądarkę zabiegi fizjoterapeutyczne wrocław.

Masaż przed turniejami – Zabieg przeprowadzany jest kolejnego dnia po ostatnim masażu ćwiczebnym i stosowany do dnia startu. Masaż winien obejmować cały organizm.